עמוד הבית>מאמרים>כשה"ארץ נתנה יבולה"

כשה"ארץ נתנה יבולה"

סדנאות

כשהארץ נתנה יבולה

סמדר יעקב

חג שבועות הוא חג נפלא שכל משמעותו שמחה והכרת תודה!
על שום מה? 

החיבור למימד הארצי, הגשמי (כדוגמת האדמה ויבולה) ובמקביל החיבור למימד הרוחני, האלוהי. ההזדמנות להגיע אל מעבר לרגשות ולתחושות ולגעת בנקודה הפנימית האינדווידואלית (המהות הפנימית)
שנמצאת מעבר ליסודות החומריים.

ערך מכליל

עשייה - כמו שנאמר: "הזורעים בדמעה ברינה יקצורו"
פעמים רבות הדרך למטרה רצופה קשיים או אפילו מכשולים, אך כל עשייה (אפילו קטנה) מטפחת ומשקה את שדה חיינו ומקדמת אותנו לעבר המטרה ולתחושת הסיפוק והשמחה שבהתגשמותה.

צבע

לבן - זהו הלוח המנטלי הנקי, הטהור והניטרלי, שיש לכל אחד ואחת מאיתנו, שרק מחכה להיכתב מתוך מחשבה נקייה, טהורה ועצמאית המחוברת למהות הפנימית שלנו.

סמל:

ביכורים - תוצר העשייה הראשון שלנו, שיכול להיות המוצר המוגמר (המטרה) וזה יכול להיות גם הסימן הראשון = "הבכור" בבחינת ציון דרך המוכיח לנו שאנו בדרך הנכונה להשגת המטרה.

ספר החג

מגילת רות - המקפלת בתוכה את כל ערכי החיים החשובים להצלחה ושמה דגש על גמילות חסדים, סולידריות, אהבת האדם בכלל וקבלת הזר בפרט. וכמובן העוצמה הנשית המיוצגת באמצעות הנתינה והקבלה, כמו אומרת לנו שהדרך להשגת המטרה מחייבת תנועה של נתינה וקבלה המזינות אחת את השניה. כלומר, החיוּת והולדת הפרי היא מעצם התנועה של נתינה וקבלה וחוזר חלילה, שקול לחיות שבאדם המתאפשרת מעצם התנועה של השאיפה והתנועה של הנשיפה וזוהי גם מהות העשייה.

חג שמח!


   סמדר יעקב
מנחה ומטפלת בגישת nlp ודמיון מודרך.

http://www.mpoint.co.il/contact.php