עמוד הבית>מאמרים>יצירת עוגן לשנת 2023

יצירת עוגן לשנת 2023

סדנאות


דמיינו שאתם נמצאים בחוף ים אהוב ומוכר לכם או בכל חוף אחר מציאותי או דמיוני.
הרוח הנעימה מלטפת את פניכם ברכות. מראה הים הגדול והפתוח מרחיב את הלב ואת האמונה, כי הכל פתוח וים של אפשרויות נפתח לבחירתכם.
הריח המלוח על המים מעורר בכם תחושה של זיכרון מתוק.
כפות רגליכם נחות על האדמה הרכה והרטובה, שמתאימה עצמה אליכם בדיוק מושלם.

אתם מביטים בכחול העמוק של המים ובגוונים נוספים המתחלפים בין הגלים...לעתים כחלחלים, לעתים סגלגלים שהופכים לרגע ירקרקים...וביניהם הלבן כמסגרת מוקצפת התוחמת את הגלים וצבעי הים המדהימים. 
  
האוויר הנקי ממלא את ריאותיכם. שוב ושוב אתם גומעים את אוויר הים בשקיקה, וחשים בכוחו של הים לאחות את הסדקים ואף אולי פצעים עמוקים יותר שאתם סוחבים איתכם משך שנים...

ובאופק, נושק הים לשמים בכל רוחבו. המים הצלולים משקפים ומכילים את צבע השמים, והיכולת הזו מעניקה למים גוון עמוק יותר מזה של השמים. 

ובצד שבו אתם עומדים מתקיים מפגש מתמיד בין יבשה ומים. ואע"פ (ואולי בגלל) שאתם עומדים שם לבדכם, מתמכרים לכל התחושות ובנוכחות מלאה של הרגע, אתם שמים לב לשחפים החגים מעל המים ולדגים הקטנטנים השוחים במים הרדודים, באים ושוטפים את כפות רגליכם כל כמה רגעים.

הים הוא גדול, אינסופי, מאיים בעוצמתו מחד ובאופן פרדוקסלי משרה עליכם שלווה גדולה מאידך. הטבע ככלל, והים בפרט בעוצמתו וצניעותו האותנטית, מאפשר לכם להיות עצמכם, נטולי אגו, קטנים נוכח עוצמתו האדירה אך משוחררים ממסיכות היומיום שגובות מכם אנרגיה עצומה. 
ומהמקום האותנטי הזה מתאפשרת העצמה המובילה לצמיחה - מתוך הבנה שהאדם הוא חלק ממערכת אקולוגית שלמה שבלעדיו אין טעם לקיומה.

וזהו בדיוק הרגע בו אתם חשים בכוחו של הים לאחות את הסדקים, לנקות את הפחדים והחסמים ולצאת לדרך חדשה.

בנקודה זו אתם מוזמנים לקחת נשימה עמוקה, כשאתם מאפשרים לכל העוצמה הזו לחלחל לגופכם ונושפים החוצה את כל הפחדים והחסמים (המותמרים בחוץ לעוצמה חדשה). ושוב, קחו נשימת עוצמה ונשפו החוצה את כל הטרדות, המתחים והחסמים..

חשבו, מהו הדבר אותו תגשימו בשנת 2023?
דמיינו שאתם כותבים את המשפט על האדמה הלחה שלפניכם. הביטו במשפט שכתבתם וראו אותו חרוט עמוק, ברור ומאושר. צלמו בדמיונכם את המשפט הקצר שכתבתם, עצמו עיניים, קחו נשימת עוצמה עמוקה ומקמו את המשפט במקום הספציפי בו הרגשתם בגופכם את תחושת העוצמה והאמונה. אפשרו למשפט המטרה להתמקם באופן חזק ויציב במקום שבחרתם בגופכם.

הניחו את כף ידכם באותו מקום בו מיקמתם את משפט המטרה בגופכם. קחו נשימה עמוקה, נשפו את האוויר החוצה, אימרו בקול רם את המשפט, הרגישו בעוצמה המתפשטת בגופכם וענו לעצמכם:

מהו הצעד הראשון שתעשו *כבר עכשיו להגשמת המטרה בשנת 2023?

  


 אפשרות נוספת: לבצע את התרגיל כשאתם נמצאים פיזית בחוף הים.