עמוד הבית>NLP ודמיון מודרך>מפגשי העצמה פרטניים

מפגשי העצמה פרטניים

NLP ודמיון מודרך

מפגשים פרטניים להעצמה והשגת כל מטרה.


סדרת מפגשים ממוקדי מטרה מאפשרת לעבור שינויים משמעותיים לאורך זמן. בממוצע כוללת בתוכה הסדרה כ-15 פגישות פרטניות, אחת לשבוע, אשר משך כל אחת מהן כ-60 דקות. המונחה, בהמשך לכך, צריך להיות פעיל ובעל מודעות למתרחש: בעת טיפול יעיל, תת המודע שלו ממשיך בעיבוד התכנים גם לאחר היציאה מהקליניקה. הגישה מאפשרת שינויים אשר נוגעים למספר תחומים בחייו של המונחה, כפי שמדווחים מרבית האנשים שעברו זאת בהצלחה.

שלבי ההנחיה השונים:

הגדרת מטרה ולקיחת אחריות אישית
תחילת הדרך בכל טיפול NLP  היא הגדרת היעדים אליהם אנו שואפים וניסוח  שלהם. הגדרה מדויקת היא שתאפשר לתת המודע להבין לקראת מה הולכים ואולי אף להתחיל את שיתוף הפעולה שלו עם המודע. מכיוון שתת המודע לא מסוגל להבין את משמעות המונח "לא" (כשמנחים אותו לא לחשוב על משהו מסוים, הוא יעלה מיד בתודעה), חשוב לדעת ולהגדיר מה כן רוצים. הניסוח צריך להיות לא רק חיובי, כי אם חד משמעי, ברור וברמת פירוט ראויה.

אחד הדגשים החשובים הוא לקיחת אחריות אישית, לאחר הגדרת המטרה, לכן, צריך לבדוק האם ההגשמה שלה תלויה בנו. במידה ומגלים בשלב הזה כי האחריות אינה ברובה עלינו, יש לבחון מחדש את המטרה ולראות באיזו מידה נוכל לקחת אחריות על מנת להביא לשינוי.

אבני הדרך
השלב הבא הוא הגדרה של אבני דרך, בדרך להגשמת היעד, נקודות ציון אשר צריכות להיות ניתנות למדידה. במרוצת הזמן, כשאנו נזהה את ההוכחות (התנהגותיות וחושיות) שהגדרנו בתחילתו של התהליך, הדבר ישפיע באופן חיובי על תת המודע. הוא יבין שאנחנו נמצאים על המסלול הנכון להגשמת המטרה, מה שיהווה עבורו תמריץ משמעותי להמשך התהליך.

הכרה במשאבים קיימים
על מנת להצליח בגיוס הכוחות הקיימים אצלנו לשם הגשמת המטרות, יש להכיר את כל המשאבים שיכולים לשמש אותנו: גם אם ביניהם יש כאלה שאנחנו לא מיישמים, או אפילו לא מודעים אליהם באופן מלא. אחת מהנחות היסוד בגישה היא שלכל אחד מאיתנו יש בהכרח את כל אחד מהמשאבים להם נזקקים כדי להגשים מטרות. באמצעות חיבור למשאבים וליכולות ניתן "להעלות" אותם מתת המודע למודע ובכך למעשה להביא לכך שהם יהיו זמינים בשבילנו.

זיהוי אמונות מגבילות
השלב המרכזי הבא הוא הבנה של הדפוסים והאמונות שעלולים לעכב אותנו. המטרה כאן היא לשנות אותם, כך שיתאימו באופן מלא ליעדים אותם הגדרנו. המטרה היא להיפטר ממחשבות חוסמות המקשות עלינו להגיע למטרה, דוגמת שיפוטיות, פחד מכישלון, פרפקציוניזם, הטלת ספק ועוד.

* התהליך הנ"ל מאפשר בחירת הטכניקות המתאימות והמדוייקות ביותר להשגת המטרה שהוגדרה.

ליצירת קשר לחצו כאן