עמוד הבית>מאמרים

מאמרים

מאמרים

המדריך למבואסים : כך יוצאים מהבאסה

המתכון המלא ליציאה מבאסה "באסה" היא מילת סלנג שפירושה אכזבה או עוגמת נפש. בזמן שאנחנו לא אוהבים להיות מבואסים נדמה שהמוח שלנו כן. עובדה היא שהמוח של כולנו מגיב בעוצמה רבה יותר לחוויות לא נעימות מאשר לחוויות נעימות.

קרא עוד
המדריך למבואסים : כך יוצאים מהבאסה

יצירת עוגן לשנת 2022

המלצה להתחלת השנה האזרחית החדשה דמיינו שאתם נמצאים בחוף ים שאתם אהוב ומוכר לכם או בכל חוף אחר מציאותי/דמיוני.
הרוח הנעימה מלטפת את פניכם ברכות. מראה הים הגדול והפתוח מרחיב את הלב ואת האמונה, כי הכל פתוח וים של אפשרויות נפתח לבחירתכם.

קרא עוד
יצירת עוגן לשנת 2022

ברית מילה עם המוח

להשתחרר מאמונות מגבילות ולפתוח אפשרויות נוספות בכל תחומי החיים עצם העובדה שכל אדם מתחיל את חייו בתור תא של ביצית מופרית וברבות הימים יכול לעשות עם חייו כל שיחפוץ, כמו גם ליצור חיים בעצמו, מלמדת דבר מה על בני האדם ועל נטייתם לשכוח מנין באו ולאן הגיעו. כאלה אנחנו - אם אנחנו לא נצמדים לבטוח, ליציב ולמוגדר – אנחנו מרגישים כמו עכבר שקרס עליו הר. קרא עוד ברית מילה עם המוח

"כשהארץ נתנה יבולה"

זה תמיד בשלשה מימדים. חג שבועות הוא חג נפלא שכל משמעותו שמחה והכרת תודה!
על שום מה?
החיבור למימד הארצי, הגשמי(כדוגמת האדמה ויבולה) ובמקביל החיבור למימד הרוחני, האלוהי. 
קרא עוד

אהבה - זה כל הסיפור!

"אהבה באה הרבה יותר בטבעיות ללב האדם מהיפוכה" - נלסון מנדלה רוב האנשים מרגישים צורך לשנות משהו בחייהם, להפוך אותם לבעלי עומק ולהעניק יותר משמעות לחיי היומיום. עם זאת, כאשר על אדם המרגיש ריקנות להסביר את תחושתו, ברוב המקרים הוא אינו מצליח להגדיר מהו אותו הדבר שצריך לשנותו כדי שחייו יהיו טובים או לפחות נסבלים יותר.  קרא עוד אהבה - זה כל הסיפור!

סיפור פשוט

נקודת המפנה- לשנות את הסיפור המאמר הזה מיועד לךָ -  שחושב שהדשא של השכן ירוק יותר.
המאמר הזה מיועד לךָ -  שחושב שהאחר הוא מוצלח יותר.
המאמר הזה מיועד לכל מי שרואה את האושר אצל האחרים ולא אצלו, שחושב שתכונותיו האישיות של האחר מוצלחות יותר משלו, למי שמתבונן במראה ובוחן את עצמו בצורה ביקורתית.
קרא עוד
סיפור פשוט

הכמיהה למקום הבטוח

להתחבר מחדש למקום הבטוח בתוכנו לכל אחד ואחת מאתנו ישנה כמיהה סודית יותר או פחות, לכך שבשעה שנזדקק לעזרה, נוכל לפנות לאדם מסוים מתוך ידיעה ברורה שהוא פשוט יהיה שם בשבילנו. האדם הזה או מקום המבטחים הזה הוא למעשה ייצוג של המקום הבטוח שלנו, המקום שבו התחלנו את החיים שלנו על פני האדמה.  קרא עוד הכמיהה למקום הבטוח

הריון מתחיל בדמיון

איך לגייס את הגוף לשיתוף פעולה? קיימות סיבות רבות לבעיות פוריות החל משיבוש במערכות הגוף השונות כבעיות בביוץ או בעיות הורמונליות, וכלה בגיל האישה שמשפיע על סיכוייה להרות. במקרים רבים הרפואה המערבית לא מצליחה להסביר את הסיבה לבעיית הפוריות, וכ-15% מהמקרים בהם נשים לא מצליחות להרות מוגדרים כ'בעיית פוריות בלתי מוסברת'. קרא עוד הריון מתחיל בדמיון

שלושים יום ושבוע אחד

להסיר את המסיכה ולפרוש כנף התקופה שבין פורים לתום חג הפסח אורכת 30 יום ושבוע. זו תקופה של שינוי, אביב, פריחות והתחדשות. הריחות, המראות ושינויי מזג האוויר אופפים אותנו מכל עבר, וכל העולם מתעורר ופוקח את עיניו. מה משמעות התקופה עבורנו? ומה הקשר בין המסיכות והתחפושות של פורים לבין היציאה מעבדות לחירות של פסח?
 
קרא עוד
שלושים יום ושבוע אחד